www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Калібрувальна лабораторія

Друк
Посада
Прізвище, ім'я, по батькові
Телефон
Керівник калібрувальної лабораторії Малиш Лариса Юріївна

(0456) 34-71-73

З метою реалізації нового Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у червні 2016 року здійснені заходи щодо акредитації підприємства на відповідність вимогам ДСТУ/ISO 17025:2006 під час проведення робіт по калібруванню устатковання.
(свідоцтво про акредитацію від 21.06.2016 № 4К039)

Калібрування - сукупність операцій, за допомогою яких за заданих умов на першому етапі встановлюється співвідношення між значеннями величини, що забезпечуються еталонами з притаманними їм невизначеностями вимірювань, та відповідними показами з пов’язаними з ними невизначеностями вимірювань, а на другому етапі ця інформація використовується для встановлення співвідношення для отримання результату вимірювання з показу.

Калібруванню в добровільному порядку можуть підлягати засоби вимірювальної техніки та устаткування, які застосовуються у сфері та/або поза сферою законодавчо регульованої метрології.

Калібрування засобів вимірювальної техніки та оформлення його результатів проводяться відповідно до національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними (ДСТУ ISO) та європейськими стандартами (ДСТУ EN), та документів, прийнятих міжнародними та регіональними організаціями з метрології.

Зокрема, оформлення результатів калібрування повинно проводитися згідно з вимогами розділу 5.10
ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.

ДП «Київоблстандартметрологія» здійснює роботи і послуги з калібрування для установ, організацій та підприємств Київщини. У 2015 році на його базі створена калібрувальна лабораторія, яка акредитована Національним агентством з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».

Завантажити заявку на калібрування: (Заявка на калібрування ЗВТ/Устатковання)

Щорічно органом з акредитації здійснюється технічний нагляд за діяльністю цієї лабораторії.
У липні 2018 року  групою аудиторів з акредитації НААУ вчергове було підтверджено відповідність вимогам акредитації шляхом здійснення нагляду та розширено сферу акредитації калібрувальної лабораторії.

Позитивна оцінка діяльності калібрувальної лабораторії та її фахівців з боку органу з акредитації підтверджує виконання вимог ДСТУ ISO/IEC 17025 та є запорукою якості робіт з калібрування засобів вимірювальної техніки та устаткування замовників.

Калібрування засобів вимірювальної техніки та устатковання здійснюється за видами вимірювань:

L – довжина, M – маса та пов’язані з нею величини, T – термометрія, TF – час і частота,

QM – хімія (кількість речовин), PR – фотометрія та IR - іонізуюче випромінювання
(
сфера з акредитації)

Сферою акредитації передбачається проведення калібрування 40 типів устаткування:
1. Лінійки вимірювальні металеві; 2. Рулетки вимірювальні металеві; 3. Штангенінструмент (щтангенциркулі, штангенресмаси, глибиноміри); 4. Мікрометри та мікрометричні прилади; 5. Кутоміри з ноніусом; 6. Прилади зважувальні неавтоматичні; 7. Прилади зважувальні еталонні; 8. Гирі еталонні та загального призначення;
9. Мірники металеві еталонні; 10. Дозатори медичні лабораторні; 11. Манометри; 12. РН-метри, іономіри лабораторні та промислові, аналізатори іонів; 13. Хроматографи газові та рідинні з різними детекторами;
14. Термометри; 15. Секундоміри механічні та секундоміри таймери електронні; 16. Фотометри електричні;
17. Рефрактометри; 18. Радіонуклідні джерела іонізуючого випромінювання (активності радіонуклідів та питомої активності радіонуклідів); 19. Радіометри, радіометричні установки, спектрометри, спектрометричні комплекси; 20. Дозиметри та вимірювачі потужності дози фотонного випромінювання; 21. Камера Горяєва та Фукс - Розенталя; 22. Щупи; 23. Сита лабораторні (усіх типів); 24. Калібри (скоби, пробки, шаблони, кільця, ширини, висоти та тощо); 25. Метроштоки; 26. Вимірювачі деформації клейковини; 27. Ключі моментні шкальні та граничні; 28. Машини випробувальні та преса; 29. Магніти та магнітні сепаратори; 30. Авторефрактометри, автокератометри; 31. Цукриметри; 32. Поляриметри; 33. Аналізатори молока; 34. Полярографи і аналізатори вольтамперометричні; 35. Випробувальне термообладнання; 36. Центрифуги; 37. Прилади для вимірювання сумарного люфта рульового колеса КТЗ; 38. Динамометри загального призначення; 39. Міри місткості скляні еталонні і технічні; 40. Установки повірочні проливні типу УВЛ (для повірки лічильників води).

З питань калібрування засобів вимірювальної техніки звертатися за адресою:

вул. Січневого прориву, 84, м. Біла Церква, Київська обл.

тел.: 050 776 34 54 - керівник калібрувальної лабораторії Малиш Лариса Юріївна

Метрологія Калібрувальна лабораторія