www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Опубліковано стандарт ISO на управління біоризиками

Обробка біологічних матеріалів в лабораторіях або в інших місцях має ключове значення для багатьох галузей економіки від діагностики хвороб до фармацевтичних і наукових досліджень. При цьому важливо пам'ятати, що ця діяльність пов'язана з численними ризиками і небезпеками.

Ефективне управління ризиками при роботі з біологічно небезпечними матеріалами означає зниження ймовірності нещасних випадків, зменшення негативного впливу на навколишнє середовище, а також підвищення ефективності використання часу лабораторних співробітників та інших ресурсів. Для забезпечення виконання цих завдань фахівцями Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) був розроблений та опублікований міжнародний стандарт на системи управління біоризикам.

Атипова пневмонія, пандемічні віруси і загрози некоректного використання хвороботворних мікроорганізмів - все це змусило регулюючі органи по всьому світу враховувати ризики при використанні біологічних матеріалів і ввести суворі норми, які регламентують безпечні способів поводження з ними.

Система управління біоризиками є ключовим кроком у цьому напрямку, оскільки вона дозволяє організації ефективно ідентифікувати, контролювати і управляти ризиками в сфері біобезпеки, які пов'язані з цією діяльністю. Документ під назвою ISO 35001:2019 "Управління біоризиками для лабораторій та інших пов'язаних з ними організацій" є першим міжнародним стандартом на тему систем управління біоризиками. Він визначає вимоги і містить керівні вказівки для лабораторії або будь-який інший організації, яка працює з біологічними агентами, з метою контролю і зниження будь-яких ризиків, пов'язаних з використанням таких агентів.

Документ ISO 35001 був розроблений технічним комітетом ISO/TC 212 "Клінічні лабораторні випробування і системи діагностичних тестів в лабораторних умовах/in vitro". Його автори зазначають, що, незважаючи на існування цілого ряду регіональних і національних стандартів, які допомагають організаціям управляти своїми ризиками і виконувати нормативні вимоги, саме ISO 35001 є першим документом, який гармонізує такі вимоги, надаючи доступ до передового міжнародного досвіду.

Як зазначають автори стандарту, ISO 35001 надає організаціям і приватним особам рекомендації щодо того, як створювати і структурувати свої програми менеджменту, спрямовані на мінімізацію біологічних ризиків. Цей момент стає все більш важливим для захисту глобальної інфраструктури громадського охорони здоров'я, оскільки наш світ стає все більш і більш інтегрованим.

stat24 -счетчик посещаемости сайта
Опубліковано стандарт ISO на управління біоризиками