www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Споживач повинен отримувати якісну питну воду

Протягом 2019 року у випробувальну лабораторію ДП “Київоблстандартметрологія” надходили заявки на дослідження природних, питних та стічних вод. Групою токсикологічних випробувань проводилися визначення елементного складу води методом атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно-зв’язаною плазмою.

Всі метали можуть викликати захворювання через надлишок. Крім того, важкі метали можуть впливати на організм людини у разі дефіциту чи дисбалансу. Досліджувалась вода і на вміст алюмінію (також глине́ць) – це сріблясто-білий пластичний металевий елемент, що завдяки своїй реактивності у природі зустрічається лише в поєднанні з іншими елементами. Четвертий за вмістом елемент (і найпоширеніший метал) земної кори (після кисню, водню і кремнію), що становить приблизно 8 % від її маси.

Алюміній присутній у багатьох продуктах в низьких концентраціях, а також у питній воді. Високий рівень алюмінію в організмі може бути шкідливим для здоров’я.

Поява алюмінію в поверхневій воді обумовлена технологічним фактором (обробка води, забруднення навколишнього середовища), і його кількість може бути в рази більша, ніж в підземних водах.

Алюміній відіграє в організмі важливу фізіологічну роль - він бере участь в утворенні фосфатних і білкових комплексів; процесах регенерації кісткової, сполучної і епітеліальної тканини; надає залежно від концентрації гальмівну або активуючу дію на травні ферменти; здатний впливати на функцію паращитоподібних залоз. Добова потреба в алюмінії дорослої людини 35-49 мг.

Токсичність алюмінію і його сполук пов’язують з антагонізмом по відношенню до кальцію і магнію, фосфору, цинку і міді, а також зі здатністю утворювати сполуки з білками і впливати на функції паращитоподібних залоз, накопичуватися в нирках, кістковій і нервовій тканині.

Якщо питна вода містить більше 0,5 мг/л алюмінію, то в даному регіоні збільшується кількість хворих на хворобу Альцгеймера. Також висока концентрація алюмінію у воді порушує роботу центральної нервової системи і послаблює імунну систему у дітей.

Накопичуючись в організмі, алюміній руйнує клітини мозку (паралізує центральну нервову систему, викликає тремтіння голови і судоми), викликає анемію і артрит (у хворих на артрит алюмінію в крові в п’ять разів вище, ніж у здорових), пригнічує секрецію шлункових і слинних ферментів, сприяє розвитку остеопорозу і рахіту, гальмує синтез гемоглобіну.

Особливо чутливі до негативного впливу алюмінію діти і люди похилого віку. У дітей надлишок алюмінію викликає підвищену збудливість, порушення моторних реакцій, анемію, головні болі, захворювання нирок, печінки, коліки. Гіперактивність, підвищена збудливість, порушення пам’яті і труднощі в навчанні можуть бути результатом навіть невеликого підвищення кількості іонів алюмінію в організмі. Останніми роками з накопиченням алюмінію у організмі дитини пов’язують такі захворювання, як целіакія та аутизм.

Рекомендований вміст алюмінію в питній воді в Україні згідно ДсанПІН 2.2.4-171-10 0,2 мг/л.

Необхідність забезпечення належного державного контролю за якістю водних ресурсів України завжди мала велике значення.

Наша Випробувальна Лабораторія ДП “Київоблстандартметрологія” контролює вміст елеметнного складу природних, питних та стічних вод та завжди готова до співпраці із замовниками.

 

 

  

 

stat24 -счетчик посещаемости сайта
Споживач повинен отримувати якісну питну воду