www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

День працівників стандартизації та метрології України і Всесвітній день стандартів

iso-4eeb097031a63Щорічно 10 і 14 жовтня в Україні відзначається День працівників стандартизації та метрології і Всесвітній день стандартів.

Основою діяльності стандартизації і метрології є створення нормативної бази, що безпосередньо призначена і функціонує для захисту інтересів населення, як споживачів. Коренем слова «стандартизація» є слово «стандарт». Це слово в уяві середнього громадянина асоціюється з чимось зміцненим, на що необхідно порівнюватися.

Стандартизація - це діяльність, що складається з встановлення положень для загального і багаторазового рішення наявних або можливих проблем і спрямована на досягнення оптимального ступеня упорядженості за даних умов. Значення стандартизації і метрології, що є основними видами діяльності для науки і промисловості, важко переоцінити ще і тому, що вони є головними складовими технічного регулювання.

Віддаючи належне тисячам фахівців, що беруть участь у діяльності по стандартизації і метрології, визнаючи їхній вагомий внесок у розвиток економіки держави, Указом Президента України від 8 жовтня 2002 року встановлено, що 10 жовтня щорічно в Україні відзначається професійне свято - День працівників стандартизації і метрології.

«Відео стандарти створюють глобальну сцену» - це гасло Всесвітнього дня стандартів у 2019 році.

 14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме в цей день 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. 25 країн світу були представлені
65 делегатами. Результатом їхньої роботи стало створення нової Міжнародної організації по стандартизації – ІSO. 
У 1970-м Президент ІSO, яким у той час був Фарук Сунтер (Туреччина), запропонував 14 жовтня відзначати як Всесвітній день стандартів, щоб ще раз підкреслити важливість стандартизації для усієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, але й урядам і споживачам усього світу, щоб цей день зробити міжнародною подією, знаком поваги до діяльності тисяч працівників з усього світу, що розвивають стандартизацію.

 Метрологія - наука про вимірювання, що включає як теоретичні, так і практичні аспекти вимірів у всіх областях науки і техніки. Головним завданням метрології є забезпечення єдності і необхідної точності вимірювання, спрямоване на захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювання, підвищення якості продукції й ефективність керування виробничими процесами.

День працівників стандартизації і метрології поруч з фахівцями системи технічного регулювання України, відзначають фахівці промислових підприємств, що беруть участь у діяльності по стандартизації і метрології. Керівник будь-якого підприємства може підтвердити те, що неможливо обійтися на виробництві без фахівців стандартизації і метрології. Вони своєю роботою забезпечують підтримку і виконання підприємствами вимог, установлених законодавчими актами і нормативними документами по метрології, стандартизації і якості продукції.

Виробництво якісної продукції, розвиток національної економіки в цілому неможливі без розробки і прийняття відповідних стандартів та виконання достовірних вимірювань, що в свою чергу впливає на всі напрями соціальної сфери — освіту, захист прав споживачів, охорону здоров'я, безпеку життя, відпочинок, захист довкілля.

Така діяльність усіх працівників в сфері стандартизації і метрології сприяє подальшому економічному росту нашої держави, підвищенню якості і конкурентноздатності вітчизняної продукції і послуг, інтеграції України у світовий економічний простір, і саме головне, захисту прав споживачів.

Вітаємо усіх працівників сфери стандартизації, метрології та сертифікації, а також усіх виробників та споживачів з Днем працівників стандартизації і метрології та Всесвітнім днем стандартів.

Бажаємо всім здоров'я, натхнення й творчих здобутків та скорішого досягнення високих життєвих стандартів на рідній землі.

stat24 -счетчик посещаемости сайта
День працівників стандартизації та метрології України і Всесвітній день стандартів